Jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem przezroczystych wazonów?

0
Jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem przezroczystych wazonów?

Wazon z bezbarwnego szkła to element dekoracyjny, który powinien znaleźć się w każdym domu. Nie ma bardziej uniwersalnego wazonu: pasuje do każdego pomieszczenia, bez względu na styl, w którym zostało ono urządzone i można w nim przechowywać kwiaty cięte w każdym kolorze i gatunku. Ale czy tylko kwiaty? Jak jeszcze wykorzystać przezroczyste wazony do upiększenia wnętrz?

Co włożyć do przezroczystego wazonu?

Przezroczyste szkło wazonu daje wiele możliwości kompozycyjnych, ponieważ będzie harmonizować praktycznie z każdym kolorem i materiałem. W najbardziej klasycznym wariancie do wazonu z bezbarwnego szkła możemy włożyć świeże kwiaty - zarówno w formie okazałego bukietu, jak i pojedynczego kwiecia. Do łask powracają także suszki; jeśli chcemy uzyskać je samodzielnie, najlepsze efekty estetyczne przyniosą ususzona lawenda, maki, lebiodka czy krwawnik. 

Z innej roślinności, do wazonu nadają się również patyczki i gałązki - to najtańsze z ozdób, które możemy zebrać własnoręcznie - wystarczy wybrać się na spacer do lasu czy parku. W bardziej artystycznej wersji gałązki można pomalować na jednolity kolor (np. na biało czy w odcieniach srebra lub złota) i zyskać dzięki temu interesujące dekoracje. Dalsze inspiracje przyrodą można wykorzystać umieszczając w wazonie takie dary natury jak kasztany, żołędzie i kamienie.

W bardziej awangardowej wersji, wazon można zapełnić kolorowymi kamykami, barwnymi ziarnami piasku, ale też... szklanymi kulkami o różnych odcieniach. Do dekoracji świetnie nadadzą się również owoce - suszone lub świeże. Te ostatnie warto wyeksponować w postaci plasterków pływających w wazonie wypełnionym wodą.

Co włożyć do wysokiego wazonu?

Jest dużo gatunków roślin i kwiatów o pokaźnych rozmiarach. Mimo że są piękne, wiele osób rezygnuje z eksponowania ich w domu, ponieważ nie mają odpowiedniego do nich naczynia. Wysoki wazon rozwiązuje ten problem. Można do niego wsadzić m.in. róże, hortensje, lilie, ozdobne trawy. Dobrze sprawdzą się też gałęzie drzew, zarówno kwitnące, jak i suche. Nie trzeba ograniczać się do kwiatów i roślin o długich łodygach. Proponujemy skomponować cały zestaw ozdobny. Na dno możemy wsypać żwirek o różnych kolorach, kamyki lub ozdoby tematyczne, np. bombki na święta Bożego Narodzenia, serduszka na walentynki. Dzięki wypełnieniu dolnej części, nawet krótkie kwiaty będą ładnie się prezentować.

Wiele osób decyduje się na sztuczne rośliny. Modele wysokiej jakości do złudzenia przypominają żywe kwiaty. Bardzo wiele z nich ma długie łodygi. Dla zachowania naturalnego charakteru, można trzymać je w wodzie, jednak świetnie sprawdzą się też z oryginalnymi ozdobami. Pięknie wygląda połącznie szkła, sztucznych kwiatów i drobnych łańcuchów lampek.

Własne kompozycje

Oryginalną ozdobę z wykorzystaniem bezbarwnego wazonu można wykonać samemu. Wystarczy przygotować kryształki bądź żwirek w jednym lub kilku kolorach, barwne kulki, suszone owoce oraz świece w wybranym przez nas odcieniu - np. jednolite lub cieniowane. Zwróćmy uwagę na wielkość i kształt świecy - dobierzmy ją tak, aby zmieściła się w wazonie i dobrze się w nim prezentowała.

Jako fundamentu dla naszej dekoracji użyjmy żwirku, kryształków, piasku lub szklanych kulek - w zależności od własnych preferencji. Następnie na usypanej z nich warstwie osadźmy wybraną świeczkę lub świeczki. Uwaga! Jeśli będziemy chcieli dopełnić romantyczną atmosferę, możemy zapalić świeczki, ale pod warunkiem, że szkło wazonu jest żaroodporne.

Bezbarwne wazony w nowoczesnym wydaniu

W nowoczesnych wnętrzach idealną ozdobą będą minimalistyczne wazony wykonane z bezbarwnego szkła. Z uwagi na swój kształt i formę oraz brak zdobień, wazony takie jak poniższy wazon będą komponowały się z pomieszczeniem urządzonym np. w skandynawskim stylu. 

BEZBARWNY KWADRATOWY SZKLANY WAZON H 31 CM

Ponieważ w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie stosuje się niewiele elementów dekoracyjnych, każdemu z nich można się przyjrzeć i potraktować jako odrębną całość, z łatwością kontemplując jej piękno. Nie inaczej jest w przypadku wazonów, zwłaszcza tych z bezbarwnego szkła, które mogą być zarówno samodzielną ozdobą, jak i stanowić pewną kompozycję, dzięki dodaniu do niego kwiatów, barwnych kamyków lub innych dekoracji.

Jak pomalować szklany wazon?

Wiele osób chciałoby urozmaicić swoje wnętrze i nadać nowe życie dodatkom. Każde pomieszczenie zyska na wyglądzie, gdy znajdzie się w nim pomalowany szklany wazon. Można go ozdobić samodzielnie: wystarczy zaopatrzyć się w kilka przyrządów. Po pierwsze, trzeba wybrać odpowiednie farby i pędzle. Najlepiej zakupić farby zrobione na bazie wody lub spirytusu, przeznaczone specjalnie do tego typu zadań. Polecamy farbki w tubkach – wiele z nich można aplikować bezpośrednio z opakowania, bez używania pędzli.

Gdy mamy już niezbędne materiały, należy przygotować miejsce pracy. Najlepiej farbować w dobrze oświetlonym miejscu po poprzednim zabezpieczeniu go gazetami lub folią. Warto zaopatrzyć się w rozpuszczalnik – wystarczy zwykły zmywacz do paznokci. W razie pomyłki szybko i bezbłędnie usunie farbę. Jeśli chcemy nanieść nie tylko barwę, ale również konkretny wzór, możemy go odrysować od kalki. Zachęcamy do zabawy nawet te osoby, które nigdy w życiu nie trzymały pędzla w ręku!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl