Jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem przezroczystych wazonów?

0
Jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem przezroczystych wazonów?

Wazon z bezbarwnego szkła to element dekoracyjny, który powinien znaleźć się w każdym domu. Nie ma bardziej uniwersalnego wazonu: pasuje do każdego pomieszczenia, bez względu na styl, w którym zostało ono urządzone i można w nim przechowywać kwiaty cięte w każdym kolorze i gatunku. Ale czy tylko kwiaty? Jak jeszcze wykorzystać przezroczyste wazony do upiększenia wnętrz?

Co włożyć do przezroczystego wazonu?

Przezroczyste szkło wazonu daje wiele możliwości kompozycyjnych, ponieważ będzie harmonizować praktycznie z każdym kolorem i materiałem. W najbardziej klasycznym wariancie do wazonu z bezbarwnego szkła możemy włożyć świeże kwiaty - zarówno w formie okazałego bukietu, jak i pojedynczego kwiecia. Do łask powracają także suszki; jeśli chcemy uzyskać je samodzielnie, najlepsze efekty estetyczne przyniosą ususzona lawenda, maki, lebiodka czy krwawnik. 

Z innej roślinności, do wazonu nadają się również patyczki i gałązki - to najtańsze z ozdób, które możemy zebrać własnoręcznie - wystarczy wybrać się na spacer do lasu czy parku. W bardziej artystycznej wersji gałązki można pomalować na jednolity kolor (np. na biało czy w odcieniach srebra lub złota) i zyskać dzięki temu interesujące dekoracje. Dalsze inspiracje przyrodą można wykorzystać umieszczając w wazonie takie dary natury jak kasztany, żołędzie i kamienie.

W bardziej awangardowej wersji, wazon można zapełnić kolorowymi kamykami, barwnymi ziarnami piasku, ale też... szklanymi kulkami o różnych odcieniach. Do dekoracji świetnie nadadzą się również owoce - suszone lub świeże. Te ostatnie warto wyeksponować w postaci plasterków pływających w wazonie wypełnionym wodą.

Własne kompozycje

Oryginalną ozdobę z wykorzystaniem bezbarwnego wazonu można wykonać samemu. Wystarczy przygotować kryształki bądź żwirek w jednym lub kilku kolorach, barwne kulki, suszone owoce oraz świece w wybranym przez nas odcieniu - np. jednolite lub cieniowane. Zwróćmy uwagę na wielkość i kształt świecy - dobierzmy ją tak, aby zmieściła się w wazonie i dobrze się w nim prezentowała.

Jako fundamentu dla naszej dekoracji użyjmy żwirku, kryształków, piasku lub szklanych kulek - w zależności od własnych preferencji. Następnie na usypanej z nich warstwie osadźmy wybraną świeczkę lub świeczki. Uwaga! Jeśli będziemy chcieli dopełnić romantyczną atmosferę, możemy zapalić świeczki, ale pod warunkiem, że szkło wazonu jest żaroodporne.

Bezbarwne wazony w nowoczesnym wydaniu

W nowoczesnych wnętrzach idealną ozdobą będą minimalistyczne wazony wykonane z bezbarwnego szkła. Z uwagi na swój kształt i formę oraz brak zdobień, wazony takie jak poniższy wazon będą komponowały się z pomieszczeniem urządzonym np. w skandynawskim stylu. 

BEZBARWNY KWADRATOWY SZKLANY WAZON H 31 CM

Ponieważ w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie stosuje się niewiele elementów dekoracyjnych, każdemu z nich można się przyjrzeć i potraktować jako odrębną całość, z łatwością kontemplując jej piękno. Nie inaczej jest w przypadku wazonów, zwłaszcza tych z bezbarwnego szkła, które mogą być zarówno samodzielną ozdobą, jak i stanowić pewną kompozycję, dzięki dodaniu do niego kwiatów, barwnych kamyków lub innych dekoracji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl