Jak wybrać wazony do kwiaciarni?

0
Jak wybrać wazony do kwiaciarni?

Wystawa kwiatowa centrum kwiaciarni

I dlatego jej aranżacji powinniśmy poświęcić wiele czasu i energii. Przemyślane rozmieszczenie towaru pozwoli na przykucie uwagi klienta i przełoży się sprzedaż. W tej strategii szczególną rolę odgrywają wazony - ich konfiguracja, wygląd i dopasowanie do kwiatów. Należy pamiętać o tym, że aby wystawa cieszyła oczy klientów, musi być pielęgnowana i zadbana. Przywiędłe lub gnijące kwiaty bądź brudne wazony nikogo nie zachęcą do zakupu.

Plastik, szkło czy metal?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę względy stricte estetyczne, wazony do kwiaciarni z jednej strony mają pięknie eksponować umieszczone w nich pojedyncze kwiaty tudzież bukiety, a z drugiej strony ważny jest praktyczny wymiar wazonów. Niestety nie zawsze udaje się połączyć obie te cechy, stąd trzeba wybierać pomiędzy pojemnikami na kwiaty wykonanymi z różnych materiałów.

Ze względu na tworzywa, z jakich są wykonane, wazony dzielimy na:

  • szklane
  • metalowe
  • ceramiczne
  • plastikowe

 

 


O tym, które wybierzemy, powinno zadecydować kilka czynników, w tym koncepcja wystroju kwiaciarni, jak również typ kwiatów, które będą w nich ułożone. Ogólna zasada, którą warto kierować się przy kompletowaniu flakonów jest taka, aby wybierać pojemniki jednakowe lub bardzo zbliżone do siebie wyglądem. Ponadto powinny one zapewniać stabilność przechowywanym w nich roślinom, a wazony do długich kwiatach muszą być ciężkie.

Wazony plastikowe są najmniej problematyczne w utrzymaniu, ale jednocześnie niezbyt eleganckie. Dlatego nie będą odpowiednim elementem wystroju kwiaciarni w stylu klasycznym. W takiej aranżacji sklepu natomiast sprawdzą się flakony szklane i ceramiczne. Wazony z plastiku nie uszkodzą się po tym jak zdarzy nam się strącić je na podłogę. Wreszcie flakony z tego materiału są stosunkowo tanie, a ich kolorystyka dość rozbudowana.
Decydując się na wazony szklane, zwróćmy uwagę na to, aby kwiaty w nich umieszczone miały idealne ułożenie łodyg (łatwo je dostrzec przez przezroczyste szkło). Pojemniki z tego materiału są jednak gorsze w utrzymaniu, a w przypadku dużych okazów ich przestawianie może wymagać siły.

Flakony metalowe natomiast będą komponować się z wnętrzami w stylu nowoczesnym, ale także orientalnym (wazony wykonane z mosiądzu) rustykalnym (zwłaszcza te przypominające blaszane wiadra).

Wazony ceramiczne zaś pasują niemal do każdego wnętrza, harmonizując z różnorodnymi stylami aranżacji.
Kształt i wielkość wazonu a kwiaty

Wazony powinny być dobrane pod kątem konkretnych odmian kwiatów, ich wielkości i rozłożystości. I tak np. do bukietów o wydłużonym kształcie przeznaczone są wazony smukłe, wiązanki układające się w kulistą lub owalną formę będą pasować do wazonów w kształcie kuli, a długie róże powinny być wyeksponowane w wysokich flakonach o wąskiej szyjce.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl