Wazony i kwiaty - czyli związek, który przetrwał próbę czasu

0
Wazony i kwiaty - czyli związek, który przetrwał próbę czasu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bujne kompozycje czy skromne kwiecie?

Do nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeń wraca roślinność, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na formę tego powrotu - kwiaty obecne w wazonach rzadziej występują pod postacią okazałych bukietów, częściej są to pojedyncze łodygi, pozbawione dodatkowych ozdób. Taki trend widać chociażby we wciąż modnym stylu skandynawskim, charakteryzującym się oszczędnością środków wyrazu. Dostrzec można również nawiązania do stylu holenderskiego, który przełamuje totalny minimalizm dekoracyjny, stawiając na ciekawe połączenia, np. pojedynczych kwiatów z roślinami zielonymi czy bylinami lub wykorzystując jako ozdobę gałązkę z liśćmi.

wazony


Duety dekoracyjne: wazon +... ?

Nowoczesne spojrzenie na urządzanie wnętrz dopuszcza eksperymentowanie z dekoracjami, dotyczy to również wazonów i tego, co w nich umieścimy. Wazony z kwiatami to oczywiście klasyka, która sprawdzi się zawsze, ale jeżeli chcemy wyjść poza ten "bezpieczny" zestaw, połączmy szkło z roślinami w innej formie. Mogą to być swobodnie "rozrzucone" w naczyniu skromne gałązki z zielonymi liśćmi, pojedyncza łodyga z dużym, efektownym liściem, delikatna bylina. Do dekoracji wykorzystajmy również zasuszone kwiaty, łodygi bambusa czy gałązki drzew.

wazony

 

Jak łączyć wazony z roślinami?

Pytanie wydaje się.... banalne, ale jeśli weźmiemy pod uwagę nowoczesny styl, wówczas stwierdzimy, że tutaj wszystko jest możliwe i z pozoru oczywista ozdoba może przybrać zupełnie inną formę. Jak już wspomnieliśmy, minimalizm dotknął także i takich elementów jak wazony i szkło dekoracyjne. Zamiast bujnego kwiecia, wręcz wylewającego się z wazonu, stawiamy na lekkie kompozycje, w których główną rolę odgrywa przestrzeń - jeden wazon z ogromnym bukietem zostaje zastąpiony przez zestaw wazonów czy innych naczyń, do których wstawiamy pojedyncze łodygi kwiatów czy bylin. Dzięki temu każdy kwiat to jakby odrębna dekoracja, która jest zarazem spójna z resztą "kompozycji".

wazony

 

Gdzie umieścić wazony z kwiatami...

...by najlepiej się prezentowały oraz oddawały charakter wnętrza? Intuicyjnie wazony wypełnione roślinami stawiamy na stole i komodzie. Dla naszych "nowoczesnych" kompozycji lepiej będzie, gdy przeniesiemy je na parapet i w miejsca z dostępem do światła słonecznego. Przenikające przez przezroczyste ścianki wazonów promienie słoneczne stworzą dodatkowe, interesujące efekty wizualne i podkreślą lekkość naszych dekoracji, a ponadto wyeksponują ponadczasowe piękno roślin.

sklep z wazonami

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl